Výber svadobných šiat – 5 vecí, na ktoré netreba zabudnúť na skúške

Výber svadobných šiat je vždy veľká vec. A bez ohľadu na to, či si ich ideš skúšať prvý krát alebo x-tý krát, či si už bola na skúškach iných neviest – kamošiek, alebo je to úplná premiéra, tak je vždy dobré si pripomenúť niekoľko bodov. V Malvíne sme ich pre Teba spísali, nech si dobre pripravená. 🙂

Svadobné šaty nie sú ako iné šaty! To čo pre Teba funguje štýlom, či strihom v bežnom obliekaní nemusí na 100% platiť aj pri svadobných šatách. Veď sú celé biele a najčastejšie s dlhou sukňou, a v takých šatách chodí oblečená maloktorá z nás. Preto je dôležité zvážiť napríklad, či tie dlhé rukávy na šatách s dlhou sukňou s vlečkou v kombinácií s nízkou postavu, Ťa nezmenšia ešte viac.

Spodné prádlo je veľmi dôležité! Aj v našich radách pre nevesty, ktoré Ti pošleme pred skúškou pripomíname, že na spodnom prádle veľmi záleží. Čiernu tentokrát nechaj doma v šuflíku, telová farba je najlepšia. A mrzí nás to drahá nevesta, ale zabudni aj na špeci čipkované kúsky, ktoré si si odkladala na túto príležitosť. Naše a teda aj Tvoje svadobné šaty budú najlepšie vyzerať s hladkými, bezšvovými nohavičkami a podprsenku pri väčšine šiat nebudeš potrebovať vôbec. Veľkým pomocníkom je aj formujúce spodné prádlo, najmä pri úzkom strihu, či hladkých sukniach.

Neboj sa hýbať! Veľa neviest počas skúšky len zastane pred zrkadlom a pozerá sa na seba v šatách. To je samozrejme správne, avšak zabúdajú, že v tých šatách budú stáť iba počas obradu a fotenia. Väčšinu svadobného dňa aj noci budeš vo švungu. Tancovať, vstávať, sadať, chodiť, objímať sa a možno i skákať v nich budeš, a preto je dôležité, aby si sa na skúške v šatách aspoň poprechádzala, zatočila sa a podobne. Vtedy si naozaj preveríš, že to, čo tvrdíme je naozaj pravda. Máme tie najľahšie a najpohodlnejšie šaty široko-ďaleko, v ktorých prežiješ svadobný deň s úsmevom a bez obmedzení, či ťarchy. Kľudne si môžeš urobiť aj video, na ktorom vidno ako sa šaty s tebou hýbu, ako vejú a vlnia sa. 🙂

Priblíž sa svojej predstave! Ak ju už máš, neboj sa vyskúšať si šaty, tak ako by si chcela vyzerať. Rozpusti si alebo si vypni vlasy, podľa toho, aký účes, chceš mať, dones si dominantný šperk, či kvetinovú partu, a najmä nezabudni na úsmev. Niekedy je to po celom dni v práci alebo s deťmi náročné, ale pomôže ti to pri výbere a rozhodovaní. A vždy si nechaj otvorenú myseľ pre skúšané šaty, často sa totiž stáva, že nevesta odchádza s úplne inými než mala pôvodne v úmysle.

Neboj sa vrátiť k prvým šatám! Na skúškach sa nám často stáva, že pri väčšom počte vyskúšaných modelov, sa šaty trochu popletú. Rady s tebou tvojich favoritov vyskúšame na záver ešte raz, aby si sa vedela dobre rozhodnúť a utvrdiť sa vo svojej voľbe.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top