Nevesta – so závojom alebo bez?

Výberom svadobných šiat sa rozhodovanie spojené s výzorom v ten veľký deň nekončí, ale práve naopak, začína. Pri závojoch sú v rámci debaty dva jednoznačné tábory. Jeden je presvedčený, že závoj je zbytočná oštara a prežitok dôb minulých. Druhý tábor v závoji vidí peknú tradíciu, symboliku aj príležitosť mať ho na sebe aspoň raz v živote. V tomto našom zamyslení, však chceme poukázať na to, že voľba by nemala závisieť len od týchto názorov, ale aj od pomerne objektívnych a logických bodov.

Sú šaty, ku ktorým sa závoje vôbec nehodia. Veru áno, a je ich celkom dosť. Máme napríklad šaty s odopínajúcou vlečkou, pri ktorých by sa s ňou závoj bil o miesto aj o pozornosť. Máme aj extravagantné svadobné šaty s tylovými mašľami, ktoré siahajú až po zem za vlečku samotných šiat, a s nimi by sa závoj tiež nekamarátil. Sú šaty, ktoré majú dlhý rukáv, čipkou prekrytý chrbát a vpredu len jemný výstrih a s takými pôsobí závoj už ťažkopádne. Jednoducho, závoj sa musí k šatám hodiť.

Sú nevesty, ktorým sa závoje vôbec nehodia. Úprimne a narovinu, veru sú rovnako ako šaty, tak aj ženy, ktorým závoj nepristane. Možno kvôli strihu vlasov, možno kvôli výške, a niekedy aj kvôli typu osobnosti. Predsa len závoj, pôsobí viac romanticky, nežne ba niekedy až jemne naivne, a sú nevesty, ku ktorých osobnostiam ten závoj nepasuje práve pre tieto asociácie. Je to tak v poriadku a

Sú svadobné účesy, s ktorými závoje nespolupracujú. Či už pre špecifiká účesu, alebo napríklad kvôli hustote vlasov, sa niektoré závoje nedajú pripevniť.

Ale, keď je to možné, závoje rozhodne stoja za to! Veľmi pekne vyniknú na fotkách, častokrát vhodne a jemne prekryjú holý chrbát počas obradu, dokážu predĺžiť postavu aj vyzdvihnúť celkový výzor, či dokonca zvýrazniť v mase hostí nevestu. A preto, keď sa dá, tak ti závoj odporúčame. U nás v Malvíne ho máš už v cene požičovného. 🙂

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top